Karadeniz Haber Postası - Fatsa | Haftalık Siyasi Gazete

Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK

Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK
HADDİNİ AŞMAK

Mehmet ÖZMADEN

Mehmet ÖZMADEN
GÜNAYDIN BEYLER!

Ahmet YENİN

Ahmet YENİN
"FAKAT UŞAKLIĞI ÖĞRETEMEDİM"

Cevat ERBİL

Cevat ERBİL
2009 YILININ KISA BİR DEĞERLENDİRİLMESİ

Zeki ORDU

Zeki ORDU
KENDİ SİLAHIMIZLA NASIL VURULURUZ?

Yakup HALICI

Yakup HALICI
"ARASADDA KALMAK"

Çağla KOÇ

Çağla KOÇ
HEY GİDİ 2009

Çağrı ARSLAN

Çağrı ARSLAN
ANLATILMAYAN TARİH 1-KAYIP YILLAR

Otopark sahibi ve müşterisi ölü bulundu

Otopark sahibi ve müşterisi ölü bulundu Fatsa’da biri kadın 2 kişi ölü olarak bulundu.
Edinilen bilgiye göre, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi İnönü Caddesi üzerindeki Güngör Otopark'ta meydana gelen olayda, otopark sahibi Mehmet Güngör (58) ile müşterisi olduğu öğrenilen Şükran Büyükdağ (32), otopark içerisinde bulunan apartmanın alt katındaki küçük bir odada ölü olarak bulundu.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Kıraathanede vurularak öldürüldü

Kıraathanede vurularak öldürüldü Fatsa’da bir kişi, kıraathanede tabancayla vurularak öldürüldü.Edinilen bilgiye göre, 7 Ocak Perşembe günü saat 13.00 sıralarında Evkah Mahallesi Arslan Aydınlık Caddesi Yaren Kıraathanesi'nde meydana gelen olayda, Azmi Karakaya (44), oyun oynadığı sırada kıraathaneye gelen ve daha önceden aralarında husumet olduğu öğrenilen Yılmaz T. (23) tarafından tabancayla vuruldu.
Yorum Yap | Haberin devamı »

İcmaller muhtarlara teslim edildi

İcmaller muhtarlara teslim edildi Mazot Gübre Desteği ve Fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği veri girişlerini tamamlayan Fatsa İlçe Tarım Müdürlüğü, icmallerin son kontrollerinin yapılması için askıya asmaları üzere köy muhtarlarına teslim etti.
Yorum Yap | Haberin devamı »

2 Beraberlik Hocayı Yedi

2 Beraberlik Hocayı Yedi
Geçen yıl 3.Ligi kıl payı kaçıran ve bu sezon bu hedefine ulaşmak isteyen Ordu 1.Amatör Küme takımlarından Fatsa Belediyespor’da üst üste alınan 2 beraberliğn ardından Teknik Direktör Ahmet Usta’nın görevine son verilerek yerine Ordu bölgesinden Şükrü Bekiroğlu getirildi. Şükrü Bekiroğlu’nun yardımcılığını ise Mahmut Lanbaş’ın yapacağı bildirildi.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Vatandaş caddeyi kapattı

Vatandaş caddeyi kapattı
Fatsa'nın Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde yaklaşık 15 yıldan beri terki yapıldığı bildirilen Numune Caddesi'nin bir bölümünün açılmamasına tepki gösteren Kamil Pekbüyük, 30 yıldan beri trafiğe açık olan caddeyi telle çevirerek trafiğe kapattı. İlçenin otogar istikametinden gelen yolu Sakarya Caddesi'ne bağlayan caddenin trafiğe kapatılmasından dolayı mahalle sakinleri mağdur olduklarını söylediler.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Yayla paylaşılamadı, para ortada kaldı

Yayla paylaşılamadı, para ortada kaldı
Perşembe Yaylası'nın nazım imar planı yapım projesi için ayrılan ödenek iki ilçe arasında devam eden dava nedeniyle geri iade edildi.

Bölgenin en önemli turistik yerlerinden biri olan Perşembe Yaylası, 1991 yılında turizm bölgesi ilan edilmesine rağmen halen nazım imar planı bulunmuyor. Bu amaçla kısa bir süre önce İl Genel Meclisi tarafından söz konusu imar planının yapılmasına esas jeolojik ve jeoteknik etüt planı yapımı işlerinde kullanılmak üzere Aybastı Belediyesi'nin banka hesabına 100 bin TL'lik ödenek aktarıldı. Ancak iki ilçe arasında bulunan sınıf itilafı nedeniyle ayrılan ödenek Ordu Valiliği tarafından İl Genel Meclisi Başkanlığı'na iade edildi.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Galatasaray heyecanı

Galatasaray heyecanı
Ziraat Türkiye Kupası B Grubu'nda 10 Ocak 2010 Pazar günü Galatasaray ile oynayacak olan Orduspor'da bu maçın biletlerine büyük ilgi var.  Türkiye 1. Ligi'nden düştüğü 1986 yılından sonra 24 yıl sonra ilk kez bir Süper Lig takımıyla karşılaşacak olan Orduspor'da bu maça büyük ilgi var.
Yorum Yap | Haberin devamı »

ODÜ diş hekimliği öğrenci alacak

ODÜ diş hekimliği öğrenci alacak
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin alt yapısı kullanılarak bu yıl diş hekimliği fakültesine öğrenci almayı planladıklarını açıkladı.

İl Genel Meclisi toplantısına katılan Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, 2009 yılında gerçekleştirilen yatırımlar ve faaliyetler ile 2010 yılı ve gelecek yıllarda yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Göreve başladıkları 2007 yılından bu yana birçok fakülte ve bölümün hayata geçirdiklerini ifade eden Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, ocak ayında Ziraat Fakültesi'nin yeni binasını teslim alacaklarını, Güzel Sanatlar Fakültesi'ni hazırladıklarını ve bu yıl eğitime başlayacaklarını kaydetti.
Yorum Yap | Haberin devamı »

YOL VERDİ, YOLSUZ KALDI

YOL VERDİ, YOLSUZ KALDI
Ordu'da yapım çalışmaları hızla süren Karadeniz-Akdeniz yolu için arazisini veren bir kişi, kendisine evine girecek yol verilmeyince verdiği araziyi dikenli telle çevirerek geri aldı.

Eski Ordu Valisi Ali Kaban'ın tayin olup gitmeden birkaç gün önce yaptığı yol incelemeleri sırasında şahit olduğu olayda verilen talimat uygulanmadı. Arazisi yola katılan ancak evine girecek yol açılmayan vatandaşın derdini dinleyen eski Ordu Valisi Ali Kaban'ın yolu yapan firmanın sahibi Bahtiyar Tenteoğlu'na "Bugünden buraya çadır kurun, köylünün mağduriyetini giderin. Evlerine girecek yollarını yapın" talimatı yerine getirilmedi. Yarım dönümlük arazisini yola katan Ömer Sarıtaş adlı vatandaş, aylar geçmesine rağmen evine gidecek yol yapılmayınca, verdiği araziyi dikenli tel ile çevirerek geri aldı.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Fatsa Karadeniz'in parlayan yıldızı

Fatsa Karadeniz'in parlayan yıldızı
Her ay bir siyasetçiyi veya bürokratı meclis toplantılarına misafir etmeyi ka-rarlaştıran Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilk konuğu Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Dr.Mehmet Hilmi Güler oldu. Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası’na Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK Parti Ordu İl Başkanı Av.Oktay Çanak ve parti yöneticileri ile gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Dr.Mehmet Hilmi Güler katıldığı toplantıda yaklaşık 2 saat boyunca Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin isteklerini dinledi ve çözüm önerilerinde bulundu.

FATSO Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Karataş ise toplantıda Fatsa’ya ve bölgeye ne gibi yatırımlar yapılabilir konularının konuşulduğunu belirterek, “Fatsa Karadeniz’in parlayan bir yıldızı. Bu parlayan yıldıza ne gibi yatırımlar yapılmalı bunlar üzerine konuştuk. Sayın Bakanımız bizi güzel bilgilerle donattı. Umuyoruz bir dahaki toplantılarda daha da geniş bir şekilde ve daha da fazla katılımcı olarak güzel toplantılar yapmaya devam edeceğiz.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Çamaş'ın en modern caddesi

Çamaş'ın en modern caddesi
 Çamaş ilçesinin en büyük caddeleri genişletilerek ışıklandırıldı. Belediye Başkanı Yaşar Aktaş'ın büyük önem verdiği çalışma kapsamında Örmeli Mahallesi sınırlarında bulunan Atatürk Caddesi ve Şehit Yıldıray Uygun Caddeleri genişletilerek aydınlatıldı. Aydınlatma projesinin tamamen belediye personeli tarafından gerçekleştirildiği çalışmada, ikili aydınlatma lambaları ve renkli meşale lambaları ilçe halkının ilgisini çekti.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Lider galibiyete hasret kaldı

Lider galibiyete hasret kaldı
Ordu 1. Amatör Küme A grubun önemli maçında İl Özel İdarespor ile Fatsa Belediyespor yenişemediler. İkinci yarının ilk karşılaşmasında evinde Perşembespor ile berabere kalan lider Fatsa Belediyespor, ikinci karşılaşmasında da sahadan beraberlikle ayrıldı.

Orduspor tesislerinde karşı karşıya gelen grubun grubun lideri Fatsa Belediyespor ile liderin bir puan gerisindeki ikinci sıradaki İl Özel İdarespor arasındaki karşılaşmanın ilk yarısında ev sahibi İl Özel İdarespor, ikinci 45 dakikada ise üstün oynayan taraf konuk Fatsa Belediyespor oldu.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Yol ağı Vali'yi şaşırttı

Yol ağı Vali'yi şaşırttı
Ordu Valisi Orhan Düzgün, coğrafi yönden engebeli bir araziye sahip olan Ordu'nun 10 bin km yol ağı bulunduğunu, bu durumun sahil bölgesindeki ilçeler ile iç bölgelerdeki yerleşim birimleri arasında gelişmişlik farkı oluşturduğunu söyledi.

İlçeleri yakından tanımak, sorunlarını ve sıkıntılarını yerinde tespit etmek, kamu yatırımlarını görmek ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgi sahibi olmak amacıyla yapmakta olduğu ilçe ziyaretlerini tamamlayan Vali Orhan Düzgün, Çatalpınar ve Çamaş ilçelerini ziyaret etti. Beraberinde, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, İl Sağlık Müdürü Yılmaz Dündar, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çağlıyan, DSİ 75. Şube Müdürü Coşkun Alp, Bayındırlık ve İskan Müdür Vekili Hüsamettin Kılıç'la birlikte Çatalpınar ve Çamaş ilçelerine giden Vali Orhan Düzgün, ilk ziyaretini Çatalpınar il-çesine yaptı.
Yorum Yap | Haberin devamı »

Ünye onları kalbine gömdü!

Ünye onları kalbine gömdü!
Ünye’ye bağlı Yeniköy'de meydana gelen yaygında hayatını kaybeden aynı aileden 5 kişi gözyaşları arasında toprağa verildi. Yangından sağ kurtulan anne Türkan Kaymak'ın (43) çocuklarını kurtarmak için tekrar girdiği evde yanarak can verdiği ortaya çıktı.
Yorum Yap | Haberin devamı »
FATSA POSTASI Reklam Banner 516x64

Krizle boğuşan marketi

Krizle boğuşan marketi Fatsa ilçesinde bir marketin duvarını delerek içeri giren hırsız veya hırsızlar, marketten 5 bin TL değerinde sigara ve gıda maddesi çaldı.Edinilen bilgiye göre, Sakaraya mahallesi Mağazabaşı semtinde Ömer Çalışkan'a ait market, 6 Aralık Çarşamba gecesi geç saatlerde soyuldu. Sabah dükkana geldiği zaman marketinin soyulduğunu fark eden Ömer Çalışkan, durumu polise bildirdi. Olay yerinde inceleme yapan ve parmak izi alan polis, soruşturma başlattı.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Muayene ücretleri belli oldu

Muayene ücretleri belli oldu Ordu'da il genelinde 31 Aralık 2010 tarihine kadar geçerli olacak muayene ücretleri belirlendi.
Türk Tabipler Birliği Ordu Tabipler Odası Başkanlığı'nda edinilen bilgilere göre, 2010 yılında muayene ve katsayılarda değişiklik yaşandı. Buna göre, normal iş gününde gündüz muayene olmak isteyenler 77 TL ve gece muayene olmak isteyenler 114 TL muayene ücreti ödeyecek. Hafta içi hastanın bulunduğu yerde gündüz 139 TL ve gece 201 TL şeklinde ücretlendirme yapılacak.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Lisanslı depoculuk çözüm değil

Lisanslı depoculuk çözüm değil Ordu Ziraat Odası Başkanı Necat Avcı, fındık üreticinin elinin güçlendirilmesi amacıyla düşünülen lisanslı depoculuğun tek başına sorunlara çözüm olmayacağını söyledi.
Necat Avcı yaptığı açıklamada, lisanslı depoculukla ilgili yasa çıkmasına ve yoğun bir çalışma içerisinde olunmasına rağmen halen somut bir şeylerin yapılmadığını belirtti. Fındığın serbest piyasa koşullarına bırakılırken sistemi desteklemek amacıyla lisanslı depoculuğun öne çıktığını belirten Avcı,"Yeni fındık stratejinin ön önemli unsurlarından bir tanesi serbest piyasa bırakılan fındık ürününün piyasa koşullarının oluşturulmasıydı. Sistem bunu lisanslı depoculukla çözmeyi amaçlıyor. Bu konuda çıkan yasa halen güncelliğini koruyor. Ancak çok fazla somut adımlar atılmadı. 2010 yılına mutlaka yetiştirilmesi gerekiyor" dedi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Muhtarlık binası başka mahallede

Muhtarlık binası başka mahallede Sakarya Mahalle-si'nde işlerini yürüten Muhtar Hasan Serin, bir önceki muhtar Sami Altay'ın da mevcut iş yerinde görev yaptığını ve kendisinin de aynı şekilde devam ettiğini belirtti. Serin, "Benim mahallemin halkı buraya alışmış, ben de devam ettirdim. Fatsa Belediye Başkanlığı'na muhtar evi konusunda müracaatımızı yaptık.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Eğitim her engeli aşar

Eğitim her engeli aşar Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası'nın, en-gelli vatandaşların eğitimine yönelik başlatılmış bir kampanya olduğunu belirten Fatih Keleş, "Türkiye'de 8.5 milyon engelli vatandaşımızı yakından ilgilendiren kampanya, Cumhurbaş-kanlığımızın desteği ve Sayın Hayrünnisa Gül hanımefendinin himayelerinde sürdürülmektedir. Yaklaşık 3 yıl sürecek olan bu çalışmaya Özürlülerden Sorumlu Devlet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliği ile yürütülmektedir" dedi
Yorum Yap | Haberin Devamı »

MHP OR-Gİ'Yİ MECLİSE TAŞIDI

MHP OR-Gİ'Yİ MECLİSE TAŞIDI Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Av. Rıdvan Yalçın, OR-Gİ Havaalanı'nı meclis gündemine taşıdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından cevaplandırması istemiyle Meclis Başbakanlığı'na sunduğu soru önergesinde OR-Gİ Havaalanı'nı hatırlatan Yalçın, Başkana Erdoğan'ın yerel seçimler sırasında verdiği sözünü hatırlattı.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Verem ciddiye alınmalı

Verem ciddiye alınmalı Veremin solunum yolu ile bulaştığını, bu sebeple aksırma ve öksürme sırasında ağzın kapatılması, odanın havalandırılmasının hastalığın yayılmasını engelleyen en basit ve en etkin yol olduğunu dile getiren Dr. Dündar, "Verem yiyecek, içecek ve kullanılan ortak eşya ile bulaşmaz. Kalıtımsal irsi bir hastalık değildir. Ailede veremli bir kişi olduğunda hastalığın en kolay bulaşabileceği kişiler çocuklardır. Verem mikrobu alan kimselerin hepsi hastalığa yakalanmaz. Bunların ancak yüzde 5-10'u hasta olurlar. Ancak mikrobu bir kere alan kişi bunu ömür boyu taşır" dedi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Mevlüt Dedeye Polis Sahip Çıktı

Mevlüt Dedeye Polis Sahip Çıktı
Sokakları mesken tutan ve kendine göre güvenli bulduğu her yerde kedisini görenlerin şaşkın bakışlarına rağmen yatan kalkan 77 yaşındaki kimsesiz Mevlüt Dolma'nın üzüntü verici durumuna daha fazla tahammül edemeyen ve kendisiyle irtibat kuran Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü Karakol amirinin bir süredir yaptığı ikili görüşmeler neticesinde ikna edilmesi üzerine yapılan resmi başvurunun olumlu şekilde tamamlanması sonucu 5 Ocak 2010 Salı günü akşam saat 16.30'da kendisine tahsis edilen hususi ototmobil ve resmi bir görevli ile Ordu’ya gönderilerek Ordu huzurevine yerleştirilmesi sağlandı.

Eşinin vefatıyla evsiz barksız kalarak yıllar yılı sokaklarda orda burda merdiven altlarında üzerindeki bir palto ve ceketiyle güvenli bulduğu yerde bir bank üzerinde yağmura kara fırtınaya rağmen yatarak yaşamaya çalışan Cemal ve Mukaddes'ten olma 1933 Akkuş doğumlu 77 yaşındaki Mevlüt Dolma Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü Karakol amiri tarafından korumaya alınarak yapılan resmi yazışmalar sonunda Ordu Huzurevine yerleştirildi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

POLİSLERE STRESLE MÜCADELE SEMİNERİ

POLİSLERE STRESLE MÜCADELE SEMİNERİ
Ordu Emniyet Müdürlüğü tarafından polislere yönelik halkla ilişkiler ve stresle mücadele semineri düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen seminere polisler büyük ilgi gösterdi. Seminere, Ordu Emniyet Müdürü Ali Tom, şube müdürleri, polis memurları ve eşleri katıldı. Seminerde eğitim ve danışmanlık uzmanı İsmail Karasu, polislere halkla ilişkiler, pozitif yaşam becerileri, ekip çalışması, stresle başa çıkma, mutlu ve başarılı olma yöntemleriyle ilgili bilgiler verdi. Mutlu olmak adına önerilerde bulunan Karasu, en akıllı ve mutlu insanın elindekilerin değerini bilenler olduğunu söyledi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

MEDiCAL PARK ORDU HASTANESi "VIP HASTANE"

MEDiCAL PARK ORDU HASTANESi
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) özel hastanelerin puanlarını belirlemek için başlattığı 'VIP Hastane' çalışması tamamlandı. İnceleme yapılan 393 hastaneden en yüksek puanı alıp A sınıfına giren özel hastaneler içinde Medical Park Ordu Hastanesi bölgede 1., tüm Türkiye'de ise 22. Sırada yer aldı. 903.6 puan alan Medical Park Ordu Hastanesi İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük kentlerde faaliyet gösteren pek çok hastaneyi geride bırakarak üst sıralara yükseldi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

BDH tıp fakültesi oluyor

BDH tıp fakültesi oluyor
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hulusi Gürel, mevcut hastanelerin tıp fakültesiyle ortak kullanımı konusunda en yakın seçeneğin Boztepe Devlet Hastanesi olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Hulusi Gürel yaptığı açıklamada, Tıp Fakültesi'nin gelişim süreci ve yapılması planlanan projelerle ilgili bilgiler verdi. Ordu'da üniversite hastanesi gibi 3. basamak sağlık hizmetlerinin bulunmasından dolayı her yıl yaklaşık 400 milyon TL'lik bir paranın il dışına kaçtığını belirten Prof. Dr. Gürel, bir an önce tıp fakültesi hastanesini hayata geçirerek bunun en az yarısının dışarıya çıkmasını önlemeye çalıştıklarını kaydetti.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Evleri yanınca ortada kaldılar

Evleri yanınca ortada kaldılar
Fatsa’ya bağlı Hatipli beldesinde çıkan yangında evleri kül olan bir aile ortada kaldı.  Hatipli'de çıkan yangında İbrahim Bacak'a ait ev tamamen yandı. Yangında evleri kül olan İbrahim Bacak, 3 çocuğu ile dışarıda kaldı.

Yangının elektrik kontağından çıktığını belirten ev sahibi İbrahim Bacak, "Evi alev sardıktan sonra yangın bir anda büyüdü. Hiçbir şeyi kurtaramadık. Evde eşim ve 2 yaşındaki çocuğumuz vardı. Hemen dışarı çıktık. Fatsa'dan itfaiye gelene kadar ev bir anda yandı. 3 çocukla dışarıda kaldık. Evden bir iğne bile kurtaramadık. Devletimizden ve hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyorum" dedi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Mehmet Akif'ten iyi haber!

Mehmet Akif'ten iyi haber!
Ordu'da jelatin kıvamında, gaitası akciğerine kaçmış ve solunum sıkıntısı çeker halde erken doğan bir bebek, doktorların 3 haftalık özenli bakımı sonrası yaşama tutundu.

İkinci çocuğuna hamile olan Ümmühan Osman (27), hamileliğinin 32. haftasında artan sancıları sebebiyle Medical Park Ordu Hastanesi'ne başvurdu. Acil olarak sezaryene alınan genç anne, operasyon sonucunda Mehmet Akif'i dünyaya getirdi. Ancak bebeğin doğduğu esnada jelatin kıvamında bir madde ile kaplı olduğu, göz kapakları dışa dönük, ağzı açık, cildi kalınlaşmış, cildinde kuruma ve soyulmaların olduğu görüldü.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Harun Güdek; "Orhan Okuyan'la beraberiz"

Harun Güdek;
Ünye Gıda Maddeleri Oda Başkanı Harun Güdek 5 Ocak 2010 Salı günü saat 10.30'da oda toplantı salonunda yaptığı basın açıklamasında; “5362 Sayılı kanun gereği daha önce 6 oda aynı çatı altında hizmet verirken gıda maddeleri satıcıları esnaf odası olarak esnaflarımıza, üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için günün şartlarına göre odamızı diğer bir bölüme alıp tadil, tefriş ve dizayn ederek esnaflarımızın hizmetine sunduk” dedi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

ODH'den 100 kişilik istihdam

ODH'den 100 kişilik istihdam
Sağlık Bakanlığı tarafından Ordu Devlet Hastanesi'ne yapılacak ek hastane inşaatının tamamlanmasıyla yaklaşık 100 kişilik istihdam sağlanması planlanıyor.

Son yıllarda yapılan yatırımlarla Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en büyük hastanesi konumuna gelen Ordu Devlet Hastanesi (ODH) hızla büyümeye devam ediyor. Yaklaşık bin 50 personelin görev yaptığı ODH'ye yeni ek binanı yapılmasıyla ilgili çalışmalar son aşamaya geldi. 2 dönüm üzerine 10 katlı yapılması planlanan ek hastane binası inşaatının 2 yıl içerisinde tamamlanmasını planlanıyor.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

HIZLI KENTLEŞME İNSANLARI YALNIZLAŞTIRIYOR

HIZLI KENTLEŞME İNSANLARI YALNIZLAŞTIRIYOR
İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er, hızlı kentleşmenin insanlarda oluşturduğu yalnızlaşmanın psikolojik sorunları beraberinde getirdiğini söyledi.

Ordu'da Adalet Bakanlığı himayesinde, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı desteğiyle Hayat Boyu Eğitim Gelişim Derneği (HEGEM) tarafından yürütülen 'Eğitim Yoluyla Şiddetin Azaltılması ve Suçun Önlenmesi Projesi' kapsamında tanıtım paneli düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen panele, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Akın Aydın, öğretmenler, okul aile birliği başkanları ve vatandaşlar katıldı. İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er tarafından yönetilen panelde Adalet Bakanlığı Tetkik Kurulu Hakimi Figen Benek ve HEGEM Başkanı Adem Çolak, çocuklarda ve gençlerde şiddet, saldırganlık ve suçluluk duyguları açısından anne-baba eğitimi konusunda açıklamalar yaptı.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Eyüp Fatsa; "Ak Parti'den Önceki İktidarlar Günü Kurtarmanın Peşindeydi"

Eyüp Fatsa;
AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, "AK Parti, kendinden önceki siyasi partilerin düşmüş olduğu korkaklığa kapılmadan kararlılıkla Türkiye'nin bu öncelikli meselelerini çözme noktasında inisiyatif almıştır" dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, "AK Parti, kendinden önceki siyasi partilerin düşmüş olduğu korkaklığa kapılmadan kararlılıkla Türkiye'nin bu öncelikli meselelerini çözme noktasında inisiyatif almıştır" dedi.  Fatsa, Türkiye'nin demokratikleşme konusunda AK Parti'ye kadar olan geçen sürede ciddi manada demokratikleşme konusunda bir irade ve inisiyatif ortaya koyamadığını söyledi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Birlik seçimi yapıldı

Birlik seçimi yapıldı
Fatsa Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Olağan Genel Kurulu yapıldı. Birlik Başkanı Mustafa Selman Yurdaer başkanlığında Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Olağan Genel kurulu Birlik Başkanı Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer tarafından 2009 yılı içersinde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başladı. Daha sonra 2010 yılı tahmini bütçe okunarak Meclise sunuldu ve kabul edildi. Ardından 2010 yılı faaliyet döneminde Birlik Encümeninde görev alacak 2 İl Genel Meclisi ve 2 köy muhtarı seçimine geçildi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Trafik sorununa bilimsel çözüm

Trafik sorununa bilimsel çözüm
Ordu'da her geçen gün artan araç sayısı ve beraberindeki trafik sorununun çözümü için bilimsel çalışmalar başlatıldı. Bu amaçla Ordu Belediyesi, Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Merkezi'nden (UYGAR) teknik destek almak amacıyla girişimde bulundu. Çalışmaların ilk ayağı olarak Belediye Meclis Salonu'nda Bahçeşehir Üniversitesi'nden konuyla ilgili öğretim görevlileri bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıya Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama-Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Edip Demir katıldı.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

SGK Ünye Müdürü Göreve Başladı

SGK Ünye Müdürü Göreve Başladı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ünye merkez müdürlüğüne atanan Ertekin Tuncer 4 Ocak 2010 Pazartesi günü Ünye'ye gelerek görevine başladı. 1966 yılında Samsun’da dünya ya gelen SGK Ünye merkez müdürü Ertekin Tuncer ilk orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamladıktan sonra girdiği Marmara Üniversitesi Basın Yayın ve İletişim Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu.
 
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Yangın tatbikatı nefes kesti

Yangın tatbikatı nefes kesti
Özel Medi-Tech Hastanesi’nde yapılan yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Fatsa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Özel Medi Tech Hastanesi'nde yangın tatbikatı yapıldı. Senaryoya göre tatbikat, çalan alarm zili ile bir hastanın acil servisten tahliyesi ile başladı. Daha sonra hastanedeki yangın, olay yerine kısa sürede gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

İki İlde Havaalanını İstiyor

İki İlde Havaalanını İstiyor
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun ve Ordu illerinin menfaati için çalıştıklarını söyledi.

Aksu, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ile ortak düzenlediği basın toplantısında, Giresun ve Ordu'nun kardeş iller olduğuna dikkat çekti. Giresun ve Ordu arasındaki ilişkinin giderek geliştiğine işaret eden Aksu, "İki il birbirine o kadar çok yaklaştı ki, birbirlerinin imar planlarından veya sanayileşmesinden bile etkilenmeye başladı. Adeta tek bir il konumuna geldi. Fiziki yakınlaşma ile birlikte sosyal yakınlaşmalar arttı. Doğu Karadeniz'de doğal büyüme alanı kent merkezinden başlayarak birbirlerine doğru büyüyen iki il var. Ordu ve Giresun" dedi.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Sağralar konağı kamulaştırıldı

Sağralar konağı kamulaştırıldı
Ordu'da en güzel sivil mimari örneklerinden biri olan Sağralar Konağı kamulaştırıldı. Selimiye Mahallesi'nde toplam bin 522 metrekare yüzölçümlü bina ve arsası, kültürel mirasın korunması, gelecek nesillere aktarılması ve ilin turizmine kazandırılması adına Ordu Valiliği'nin önerisi üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca kamulaştırıldı.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Tabela önce konsaydı, babam şu an yaşıyordu!

Tabela önce konsaydı, babam şu an yaşıyordu!
İnsanların geçişine yasak olan iş sahasının giriş ve çıkışına olaydan önce konması gerekirken babam bu iş sahasında feci şekilde ezilerek vefat ettikten hemen sonra konulan tehlike işaret levhalarının şimdi ne anlamı var diyen Yaşar Ustaoğlu, babamı geri getirmeye yetmez ama hiç olmazsa bundan sonrası için faydası olur diyerek ilgilileri bu önemli konuda daha duyarlı olmaya davet etti.
(3) Yorum Oku | Haberin Devamı »

"Korkuteli'nden selam getirdim"

Sol dizindeki rahatsızlık nedeniyle yürüme güçlüğü çeken eşini tedavi ettirmek için bir süredir doktor ve hastane arayışı içinde olduğunu söyleyen Ali Veyisoğlu; “Ünye Devlet Hastanesinde hekim ve başhekimlik yaptığı dönemlerden iyi bir insan olarak tanıdığım ve iyi insanların değil Ünye ve ülkede dünyanın her yerinde iyi olduklarına ve olacaklarına ve iyi insanlarla beraber olacaklarına inandığım için, iyi insan iyi hekim Genel Cerrah Op. Dr. İrfan Dönmez’i hatırlayıp yaptığım araştırma sonunda Samsun’dan ayrılarak Antalya’nın Korkuteli İlçesinde Temmuz 2009 tarihinde hizmete açılan Özel Medi Yaşam Hastanesinde başhekim yardımcısı olarak göreve başladığını öğrendim.
Yorum Yap | Haberin Devamı »

Hüseyin Okçu vefat etti

Hüseyin Okçu vefat etti
Osman oğlu 1932 Ünye doğumlu, Semiha Boduç, Hasan, Murat, Âdem İbrahim ve Kürşat Okçu kardeşlerin babası, Teiaş’tan emekli Hüsamet-tin Boduç’un kayınpederi Ünye Çimento Fabrikasın-dan emekli 78 yaşındaki Hüseyin Okçu evinin yakınında 2005 yılı sonunda geçirdiği feci trafik kazasına bağlı olarak son dört yıldır yataklı tedavi gördüğü Kaledere Mahallesi Çınarlık Caddesindeki evinde 31 Aralık 2009 Perşembe günü yatsı namazından sonra birden fenalaşarak hakkın rahmetine kavuştu.
Yorum Yap | Haberin Devamı »