Mehmet ÖZMADEN

Mehmet ÖZMADEN
BİRİ İŞSİZLİK Mİ DEDİ?

Ahmet YENİN

Ahmet YENİN
HA EVİMİZ, HA ÇEVREMİZ..!

Zeki ORDU

Zeki ORDU
SÜVARİ ATINA GÖRE BİNER

Yakup HALICI

Yakup HALICI
ÜMİT GÖNLÜMÜN EKMEĞİ!

Yaşar BAŞAR

Yaşar BAŞAR
ÖĞRETMENLER GÜNÜ!..

Neşet Naim ÖNER

Neşet Naim ÖNER
FİLİSTİN GERÇEĞİ

İbrahim YILDIRAN

İbrahim YILDIRAN
KILIK KIYAFET YÖNETMELİĞİ

Adil KESKİN

Adil KESKİN
TANRI PAZARDA SATILIR MI?

AHMET ÇELENK

AHMET ÇELENK
ORDU İÇİN ÇALIŞAN BİR KURULUŞ... SEMA HUKUK VE TAHKİM DERNEĞİ...

Ayaklı Gazete FADOŞ

Ayaklı Gazete FADOŞ
KİTAP PAZARLIKLARI...

Adem SEVGİ

Adem SEVGİ
KADIN VE ŞİDDET (1)

Ha evimiz, ha çevremiz..!

Facebook'ta Paylaş
Yaşadığımız çevre yalnızca sevk ve idaremize seçilenler ile atananların değil hepimizin bağıdır, bahçesidir en önemlisi evidir. Evimize nasıl bakıyorsak, çevremize de öyle bakacağız. Çünkü çevremiz eşittir  hayatımızı idame ettirdiğimiz evimiz,yuvamızdır.

Yaşadığımız yörede hem şehrin, hem de insanların daha rahat bir hayat sürmeleri için, yine bizlerin içerisinden çıkanlar arasından seçerek görev verdiğimiz yerel idarecilerimiz başta olmak üzere atanmışlarımız tarafından bin bir emek ve bir o kadar para harcanarak düzenlenen çevremizin güzelliğine, bakıp haz almak, temizliğine bakıp memnun ve mutlu olmamız adına şehrin muhtelif yerlerine konmuş araç ve gereçleri koruyarak yöremizin güzelliğine güzellik katmak sadece ve sadece seçilenler ile atananların değil, hepimizin asli görevidir.

Evimiz ne ise yaşadığımız şehrimizin cadde ve sokakları da aynıdır. Yani cadde ve sokaklarımızı evimizin birer parçası kabul ederek oraları evimiz gibi temiz tutmaya özen göstermek bizlerin birinci vazifesidir. Çünkü herkesin yaşadığı yer gibi bizim yaşadığımız Ünye, ülke ve çevre hepimizin. Bu hepimizin içerisine bizlerle beraber bu dünyayı paylaşan bütün canlılarındır.

Ancak biz insanların akı almayan ve hiç hoş olmayan büyük bir yanlışlığı var. O da biz seçtik yerel ve genel idareci en iyisini bilir zihniyetiyle her şeyi onlardan bekliyoruz. Ve nerede ise beş yıl boyunca bize yerel yönetici ve atanmış gerekli olmasa oralara gitmiyoruz. Bu çok yanlış bir anlayış, yanlış bir davranış.

Hâlbuki işimiz olsa da olmasa da uygun bir zamanı gözleyip seçtiğimiz ve seçilenler tarafından atanmış kişi ve kurum yetkililerini nezaketen ziyaret etmek erdemdir.

Ziyaret ederek yetkilimizin işlerinin yoğunluğundan baktığı halde (yalnızca çevre olmayabilir) göremediğini sizlerin, bizlerin görmesi halinde ziyarete gittiğimiz esnada yetkilimizle paylaşarak insani görevlerimizden birini daha yerine getirmiş olacağız.

Bu nedenle siz-siz olun, ben seçtim gerisi seçilen yerel yöneticilerin işi diyerek kendinizi asla ve asla kenara çekmeyin. Çünkü ailemiz bizlerin dünyaya gelmesine vesile olmakla kalmıyor. Onlar yaşadıkları müddetçe biz evlatları nasıl koruyup gözetiyorlar ise, bizlerde seçtiklerimizi, güvenerek görev verdiğimiz müddetçe bizler için yaptıkları hizmetleri ve eserleri en az onlar kadar koruyup gözetlemekle mükellefiz diyor, saygılar sunuyorum.
 

Ahmet YENİN
editor@karadenizhaberpostasi.com

[ Önceki Sayfa ]

Bu köşe yazısı için 1 yorum yapılmıştır.

  1. Neşet Naim Öner
    3 Aralık 2012 Pazartesi 14:01

    Belediye çalışanlarımızın,çalışmaları sırasında yollarda açtıkları çukurlar iyi kapatılmadığında zamanla yol üzerinde çökmeler olmaktadır.Çakırtepe hastanesi güzergahında bu çöküntülere rastlamak mümkün.İlgililerden ricamız lütfen işlerini itinayla yapsınlar,yaptırsınlar.Yollarımız Ünye'mize ve insanımıza yakışır biçimde olsun.Unutmayalım!Ünyemiz'in çevre profili,insan profili'nin aynasıdır.Bu arada gazetemiz aracılığı ile kamuoyuna duyurduğum "Goncagül Sokağın bozuk yolu "Belediye'miz tarafından yapılmaya başlandı.Ünye Belediye'mize teşekkür ediyoruz.İnşallah kısa sürede tamamlanır.

Köşe Yazısına Yorum Yap