Mehmet ÖZMADEN

Mehmet ÖZMADEN
İTİNA İLE "1." YAPILIR

Ahmet YENİN

Ahmet YENİN
KUSUR KİŞİDE Mİ, KURUMLARDA MI?

Şenol DENİZ

Şenol DENİZ
BEYİN FIRTINASI

Zeki ORDU

Zeki ORDU
EMREDERSİNİN SOSYAL MÜHENDİSİM

Yakup HALICI

Yakup HALICI
BELLİ Kİ SEÇİM GÜNÜNE KADAR EPEYİ EĞLENECEĞİZ!

Yaşar BAŞAR

Yaşar BAŞAR
HAYATIMIZIN RENKLİLİĞİ

Neşet Naim ÖNER

Neşet Naim ÖNER
KIZ-ERKEK BERABERLİĞİ

İbrahim YILDIRAN

İbrahim YILDIRAN
KIZLI-ERKEKLİ EVLER ÇİÇEKLE BEZENMİŞ YOLLAR

Adil KESKİN

Adil KESKİN
DEDİKODU BİZİM YAŞAM BİÇİMİMİZ Mİ?

AHMET ÇELENK

AHMET ÇELENK
MUHABBET

Ayaklı Gazete FADOŞ

Ayaklı Gazete FADOŞ
AMAN BEN SEVİNMEYEYİM

Mehmet Öztürk

Mehmet Öztürk
SİYASET ARENASI

Ali Kemal Çiçek

Ali Kemal Çiçek
KİM KARAR VERECEK...!

Kabakdağı Köyü TRT'de

 TRT’nin efsane belgesel programı “Gezelim Görelim”, Kabakdağı Köyün’nde çekim yaptı.

Eko Tarım ve Eko Turizm çalışmalarıyla Karadeniz Bölgesi’nin önemli turizm merkezlerinde olmaya aday İlçemizin Kabakdağı Köyü, TRT’nin uzun yıllar zevkle izlenen belgesel programı “Gezelim Görelim’e konu oldu.

Batum göçmeni vatandaşlarımızın yaşadığı köyde korunan kültürün kayda alındığı çekimlere Ordu Valisi Kenan Çiftçi ile Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini de yürüten Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı ile Ordu il Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen de katıldı.
 
Ordu Valisi Kenan Çiftçi ve beraberindeki heyet, yapımı devam cami ve köy meydanında incelemelerde de bulunarak bilgiler aldı, ardından da program çekimlerini izledi.
 
Birbirinden nefis 80 çeşit yemek arasından dereceye girenlere ödülleri de takdim eden Vali Çiftçi’ye köy haklıda çeşitli hediyeler verdi.
 
Hazırlıları 15 gün öncesinden başlayan çekimlerde Kabakdağı Köyünde yaşan hanımların marifetli ellerinden dökülen birbirinden lezzetli yemekler, hikâyeleri ve içerikleriyle birlikte yakın bir gelecekte ekranlara yansıyacak olmasına karşın, yüzyıllardır yaşatılan kültürün izleri gelecek nesillere aktarılmak üzere kayıtlara geçmiş oldu.
 
Yönetmenliğini Kadir Yılmaz ve Emren Vardar’ın, Yapımcılığını ise Nuray Yılmaz ile Emren Vardar’ın üstlendiği ve sunuculuğunu Nuray Yılmaz’ın yaptığı program, çekimlerin montaj aşamasından sonra Aralık ayı içerisinde TRT’ de yayınlanması bekleniyor.
 
10 yılı aşkındır bölgede turizmin gelişmesi için ter döken Turizmci Güven Özel, çalışmaların karşılık bulmasının doğru yolda ilerlediklerine bir işaret olarak algılanması gerektiğini belirterek, 8 ev ve yakında hizmete girecek olan otel ile amaçlanan hedefe bir adım daha yanaşacaklarını ifade etti.
 
Ordu Valisi’ni ve beraberindeki heyeti köyünde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kabakdağı Köyü Muhtarı Ali İhsan Beşik ise Kasım ayının 12!si olmasına karşın yaz gibi bir havada güler yüzlü misafirleri ağırlamaktan mutlu olduklarını belirterek, misafir perver ve ufku geniş bir köyün muhtarı olmaktan guru duyduğunu söyleyerek, bugünkü programa destek ve katkıda bulunan herkese teşekkür etti.
 


« Ana Sayfa | Paylaş
»

Habere Yorum Yap