Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK

Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK
SORGULA DA GÖRELİM

Mehmet ÖZMADEN

Mehmet ÖZMADEN
FATSA TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİ!

Ali BEKTAŞ

Ali BEKTAŞ
DİNSİZ VE DİLSİZ ASLA

Ahmet YENİN

Ahmet YENİN
SU DEĞİL, HAVA BİLE HARAM...!

Cevat ERBİL

Cevat ERBİL
BAKANIMIZ BİZİ HİÇ İNCİTMEDİ...

Zeki ORDU

Zeki ORDU
DİK DUR ÖMER ÇAKALI!

Yakup HALICI

Yakup HALICI
DİN İMAN BÜSBÜTÜN! (2)

Yaşar BAŞAR

Yaşar BAŞAR
KABUK DEĞİŞTİRMEK!..

Neşet Naim ÖNER

Neşet Naim ÖNER
SAĞLIK VE SU

Saffet KADIOĞLU

Saffet KADIOĞLU
EDERİNİ (FİYATINI) BİLİYOR MUSUN?

İbrahim YILDIRAN

İbrahim YILDIRAN
SGK "SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI"

Adil KESKİN

Adil KESKİN
EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ KİMİNDİR?

NURSULTAN BULUT

NURSULTAN BULUT
ANNELER GÜNÜ

AHMET ÇELENK

AHMET ÇELENK
NE İŞ OLSA YAPARIM ABİ... (2)

Ayaklı Gazete FADOŞ

Ayaklı Gazete FADOŞ
DARALINCA SOKAĞA ATTIM KENDİMİ...

Adem SEVGİ

Adem SEVGİ
İNAYET ALLAH'IM

Vali Düzgün'den Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ne Ziyaret

Uzun yıllardır Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin bulunduğu binada sıkıntılı ve zor şartlar altında eğitim vermeye çalışan Ordu Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Hürriyet İlköğretim Okuluna yapılan ek bina projesiyle rahat bir nefes aldı.
 

Vali Orhan Düzgün, yeni mekanlarında Ordu Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesini ziyaret etti. Ziyarette, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Güzey, İl Sağlık Müdürü Yılmaz Dündar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkan, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Aytaç Bacınoğlu, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Sevim Bilgin de hazır bulundu.

İlk olarak, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin Hemşirelik Haftası nedeniyle hazırladığı skeçi izleyen Vali Orhan Düzgün, burada yaptığı konuşmada, düzenlenen etkinlikte öğrencilerle beraber olmak ve onları yeni mekanlarında görmek istediğini söyledi.

Vali Düzgün, “Ordu Valiliği görevine başladığım ilk günlerde benden ısrarla randevu isteyenler arasında Atatürk Anadolu Sağlık Mes lek Lisesinin öğrenci Aile Birliği de vardı. Aile Birliği üyeleri okulun bulunduğu mekanın son derece kötü ve uygunsuz koşullarda eğitim-öğretim vermeye çalıştığını, binanın son katının hem kendileri için uygun olmadığını, hem de Diş Hastanesi için gerekli olduğunu bana iletmişler, ben de yapmış olduğum ziyarette bu durumu görmüştüm.” dedi.

Sağlık Meslek Lisesi Kendi Binasına Kavuşuyor

“Sağlık Meslek Lisemize yeni bina kazandırmak amacıyla Hürriyet İlköğretim Oku luna bir ek bina yapımı projemizi başlattık. Kısa süre içinde ek bina tamamlandı ve bu yılın ikinci eğitim-öğretim yılı başında Sağlık Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenlerimiz daha çağdaş ve modern imkanla eğitim-öğretime kavuşmanın mutluluğunu yakaladılar.” diyen Vali Düzgün, Sağlık Meslek Lisesinin kendi binasına yakında kavuşacağını, konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve TOKİ ile görüşmelerin devam ettiğini, yatı rım programına alındığını ve daha ön sıralara çekilmesi konusunda gayret gösterdiklerini ifade etti.

Vali Orhan Düzgün, ”Yeni eğitim sistemine geçilmesiyle de, okullarımızın binalarında ve eğitim sistemin de yapılanma var. Sağlık Meslek Lisesinin de kullanmış olduğu Hürriyet İlköğretim Okulu ek binası bu amaçla Hürriyet İlköğretim Okulumuzun ihtiyaç duyacağı bir bina olacak. Sağlık Meslek Lisesinin yeni binasının hizmete girmesiyle birlikte burada okuyan genç lerimiz, daha iyi yetişmiş olarak, sağlık sektörüne katılması yönünde önemli bir avantaj olacak.” dedi ve her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftasını da kutlamayı ihmal etmedi. Vali Orhan Düzgün, daha sonra Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesini gez di. Okulun tüm birimlerini gezen Vali Düzgün’e, Okul Müdürü Sevim Bilgin bilgi verdi. Yazılı sınava girmek üzere olan 3. sınıf öğrencilerine de moral veren Vali Düzgün, öğrencilerle bir sü re sohbet etti.


« Ana Sayfa | Paylaş
»

Habere Yorum Yap