Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK

Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK
OLMAK YA DA GÖRÜNMEK

Mehmet ÖZMADEN

Mehmet ÖZMADEN
BAHTIN AÇIK OLSUN, ÖMER FARUK HOCAM!

Ahmet YENİN

Ahmet YENİN
ÇOCUK DÖVÜLMEZ, SEVİLİR

Cevat ERBİL

Cevat ERBİL
GÜNDEMİMİZDE NE VAR?

Zeki ORDU

Zeki ORDU
KIZAKTAKİ MİLLİ HAFIZA

Yakup HALICI

Yakup HALICI
KOKANA!

Yaşar BAŞAR

Yaşar BAŞAR
KİM YAŞARKEN ÖRNEK !..

Neşet Naim ÖNER

Neşet Naim ÖNER
HAYIR VE ŞER

Saffet KADIOĞLU

Saffet KADIOĞLU
İKİ YÜZLÜLÜK VE SAHTE MASKELER

İbrahim YILDIRAN

İbrahim YILDIRAN
21 MART NEVRUZ BAYRAMI

NURSULTAN BULUT

NURSULTAN BULUT
BAŞARILI OLMAK İÇİN ÇABA GÖSTEREBİLİYOR MUYUZ?

AHMET ÇELENK

AHMET ÇELENK
DÜNYAYI YÖNETEN GİZLİ ÖRGÜTLER (10.BÖLÜM)

Ayaklı Gazete FADOŞ

Ayaklı Gazete FADOŞ
ZAMAN MI HIZLANDI NE?..

Adem SEVGİ

Adem SEVGİ
VATANIMSIN ANADOLU

Karadeniz-Akdeniz Yolu Sürüyor

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Karadeniz - Akdeniz yolu, Ordu-Mesudiye-Koyulhisar 1. kısmında yapılan çalışmaları inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Beraberinde parti yöneticileri ile birlikte yol inşaat çalışmalarının bulunduğu bölgeye giden Fatih Han Ünal, yapımcı firma Genel Müdürü Ömer Çiçekoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Köprü viyadük çalışmasının bulunduğu alanda incelemelerde bulunan milletvekili Ünal, çalışmaların hızla devam ettiğini, arazi sahiplerinin kamulaştırma çalışmalarına yardımcı olmalarını istedi.

Karadeniz-Akdeniz yolu projesinin çok önemli bir çalışma olduğunu ifade eden Ünal, “Bu proje Osman-lının hayali olan 100 yılı aşkın bir proje, bu projenin bir an önce tamamlanmasını istiyoruz” diyerek şöyle devam etti: “Şuanda kamulaştırma sorunu devam ettiği için tüneller ve viyadüklerde çalışma yapıyoruz. Yüklenici firma burada çalışmalarını sürdürüyor. Dere yolu olarak başlattığımız şu anda Karadeniz - Akdeniz yolu olarak devam eden 15.5 km’lik kısmını hızla yapıyorlar. En önemli geçişlerinden bir tanesi melet ırmağı üzerinde 326 metre uzunluğunda 52 metre yüksekliğinde büyük bir köprülü viyadük olan kısım. Bu köprülü viyadük, 18 katlı bir bina yüksekliğinde. Bu inşaatın dışında önemli 6 tünelimiz daha olacak. Tünellerin bazısında da çalışmalar devam ediyor. Bunların yapılabilmesi için ciddi bir çalışma yapılıyor. Bizimde amacımız bu çalışmanın bir an önce tamamlanmasından yana” dedi.

İhalesi yapılan ve çalışmaların devam ettiği yolun devamı olan 13 km’lik kısmında ihalesinin yapıldığını ifade eden Ünal, şöyle devam etti: “Bu yolun birde devamında 13 km’lik bir kısmın ihalesi de yapıldı. Yakında inşaata başlanacak bu ihale edilen kısımlarla beraber yaklaşık 2 yıl zaman zarfında Mesudiye Gölköy arasındaki bildiğimiz o karayoluna bu yol bağlanmış olacak. Bu çok önemli bir projedir. Bu tamamlanmış olmayacak, bunun ardından Mesudiye’ye bağlantı kısmı var. Karayolları Bölge Müdürü ile yaptığımız görüşmede, bu kısmın Gölköy’e ulaştığında Mesudiye ye ulaşan kısmı da ihale edilecek. Ondan sonra artık Ordu’dan kalkan bir araç Mesudiye’ye konforlu rahat bir şekilde gidebilecek. Bu yol parça parça yapılacak. Bu proje biliyorsunuz 100 yıl öncesi bir hayaldi. Osmanlı hayaliydi, çok ciddi bir hamle ile bu çalışma devam ediyor. Karadeniz’in dağları delinerek, dereleri aşılarak yapılıyor. Karadeniz-Akdeniz yolunun biz Ordu kısmını yapıyoruz. Kendi bölgemizi iki sene zaman zarfında bitirmiş olacağız. Biliyorsunuz aynı çalışmayı diğer illerimizde yapıyor. Tamamlandığında güneydeki yaşayan insanlar kuzeydeki yaşayan insanlarla buluşacak. Osmaniye bu yolun diğer ucu onlarda bizim gibi çalışmalarını yapıyor, onlar bu yolun birleşmesini bizden çok bekliyor.”

Yol çalışmasının bulunduğu yerde arazileri bulunan vatandaşlara da seslenen Ünal, kamulaştırma konusunda vatandaşların yardımcı olmalarını isteyerek, “Yol medeniyettir, yolun gittiği yere değer gelir, kıymet gelir. Belki emlak değerleri katmerli bir şekilde yukarıya çıkacak. Bununda bilincinde olarak, bu yollar yapıldığında yolun kıyısında olan kenarında olan bütün arazi bir anda kıymetlenecek. Vatandaşlarımız çok ince hesaplara girmesinler biz biliyoruz ki, her şey çok kıymetli değerlidir. Ama bu yolda çok değerli ve önemli, yüklenici firmanın işini daha hızla yapması için vatandaşlarımızın da biraz daha fedakarlık yapması gerekiyor. Firma yetkilileri kamulaştırma işlemleri kolaylaştığında yolu verilen tarihten daha erken bitirmeyi taahhüt ediyor” diye konuştu.
 


« Ana Sayfa | Paylaş
»

Habere Yorum Yap