Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK

Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK
YANIP KÜL OLMADAN

Mehmet ÖZMADEN

Mehmet ÖZMADEN
"MART KAPIDAN BAKTIRIR, KAZMA KÜREK YAKTIRIR"

Ali BEKTAŞ

Ali BEKTAŞ
SAL GİTSİN

Cevat ERBİL

Cevat ERBİL
DERDİMİZ VAR

Zeki ORDU

Zeki ORDU
AKKUŞ'TA YÖNETİCİ OLMAK

Yakup HALICI

Yakup HALICI
ÜNYE KÜÇÜK SANAİİ SİTESİ!

Yaşar BAŞAR

Yaşar BAŞAR
ARA KARNE!

Neşet Naim ÖNER

Neşet Naim ÖNER
TOPLUMSAL DEĞİŞİM

Saffet KADIOĞLU

Saffet KADIOĞLU
KİŞİNİN VE OLAYIN TEMEL DOKUSU

İbrahim YILDIRAN

İbrahim YILDIRAN
YENİDEN TACİKİSTAN-1.BÖLÜM.

Adil KESKİN

Adil KESKİN
ORION GALAKSİSİNE GİDEN YOL

NURSULTAN BULUT

NURSULTAN BULUT
DİNİ 21.YY'A GÖRE GERİCİ OLARAK GÖRMEK!!!

AHMET ÇELENK

AHMET ÇELENK
DÜNYAYI YÖNETEN GİZLİ ÖRGÜTLER (2.BÖLÜM)

Kader-Kısmet Oyunu'nda Gülme Krizine Tutuldular

Kısa adı OKSAD olan Ordu Oksijen Kültür Sanat Atölyesi’nin hazırladığı Kader-Kısmet Oyunu adlı tiyatro gösterisi 13 Ocak Cuma günü Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda sergilendi. Salonu dolduran tiyatro severler, söz konusu oyunun beklentilerin çok üzerinde olduğunu söylediler.
 

Oyunda kadın erkek ilişkilerinin farklı sosyal, ekonomik ve kültürel or-tamlarda mizahi bir üslupla ele alınması izleyenler tarafından ilgi ve keyifle karşılandı. Özellikle oyun içinde yer alan “Otobüs Sahnesi” seyirciden tam not aldı. Kültür Sarayı’nın son derece konforlu olan 320 kişilik salonunda sergilenen oyun, yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Hemen her kesimden seyircinin olması dikkat çekerken, oyun sırasında bazı izleyicilerin kahkahalarına engel olamaması ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bizimkiler dizisinin yazarı Umur Bugay’ın kaleme aldığı oyunu Ordu Üniversitesi Konservatuarı Öğretim Üyesi ve aynı zamanda OKSAD’ın başkanı ol-an Hakan Alkan yönetti. Sekiz kişilik oyuncu kadrosunda bazı oyuncuların öğretmen, kimilerinin de çeşitli meslek alanlarında olması ilgiyle karşılandı.  

Organizasyonu üstlenen Fatsa Kıvılcım Tiyatrosu kurucusu Zekeriya Eruzun oyun sonrası yaptığı konuşmada Ordu’dan gelen ekibe, salonu dolduran konuklara ve gösterinin gerçekleşmesinde pay sahibi olanlara teşekkür ederken kültür ve sanata sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Oyunun ardından topluca yemek yiyerek yorgunluk atan ve toplam 12 kişiden oluşan kadro daha sonra Ordu’ya gitmek üzere yola çıktı.

Öte yandan oyunu beğenmekle kalmayan Fatsa seyircisi organizasyonun başarılı olduğu yönünde görüş birliğine vardılar. 


« Ana Sayfa | Paylaş
»

Habere Yorum Yap