Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK

Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK
ADAMIN EŞEĞİ

Mehmet ÖZMADEN

Mehmet ÖZMADEN
İMAMIN CEKETİ, CEKETİN CEBİ!

Ali BEKTAŞ

Ali BEKTAŞ
GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU

Ahmet YENİN

Ahmet YENİN
İNSANA YATIRIM!!!..

Cevat ERBİL

Cevat ERBİL
TELEFON DİPLOMASİSİ

Zeki ORDU

Zeki ORDU
SOLDAN İKİNCİ TUŞUN ÜSTÜNE BASINIZ!

Yakup HALICI

Yakup HALICI
UMRE VE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Yaşar BAŞAR

Yaşar BAŞAR
ASALAK MI? ÜRETİCİ Mİ?

Neşet Naim ÖNER

Neşet Naim ÖNER
ALLAH'LI HAYAT, YA DA ZİKİR

Saffet KADIOĞLU

Saffet KADIOĞLU
GERİ YÜKLEME TUŞUMUZ OLSA İDİ...

İbrahim YILDIRAN

İbrahim YILDIRAN
NUTUK'TAN

Adil KESKİN

Adil KESKİN
VATANDAŞIN SUÇU NE?

Tarık Yarılgaç;"ODÜ'nün Bütçesi Arttı"

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, 17 Mart 2006 tarihinde kurulan ve o günden bu yana hızlı bir gelişme süreci yaşayan Ordu Üniversitesi'nin 2012 yılı bütçesinin 53 milyon 830 bin lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, 2005 yılı Aralık ayında '15 Yeni Üniversite' sloganıyla başlatılan çalışma ile Ordu'nun 20 yıllık üniversite hayalinin gerçekleştiğini ve aradan geçen 5 yılda Ordu Üniversitesi'ni bir bilim yuvası haline getirmek için yoğun bir çalışma sergilediklerini belirtti. Kurulduğunda bünyesinde 4 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile öğretim faaliyetlerine başlayan Ordu Üniversitesinin bugün 8 fakülte, 3 yüksekokul, 1 devlet konservatuarı, 8 meslek yüksekokulu, fen, sosyal ve sağlık bilimleri enstitüleri ile ulusal ve uluslararası platformlarda hızla büyüyen, gelişen ve fark oluşturan bir üniversite haline geldiğini belirten Rektör Yarılgaç, 2006 yılında 5 bin 547 öğrenci sayısının da bugün 10 bin 500'lere ulaştığını söyledi.

TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ'NİN ÖNÜ AÇILDI

Bu yıl ilk kez yabancı öğrenci kabul eden Ordu Üniversitesi bünyesinde halen Romanya, Karabağ, Yemen ve Filistin'den olmak üzere 7 yabancı öğrencinin öğretim gördüğünü kaydeden Prof. Dr. Yarılgaç, "60 kişilik bir akademik kadroyla faaliyetlere başlayan Ordu Üniversitesi, bugün ise 17 profesör doktor, 14 doçent doktor, 106 yardımcı doçent doktor, 95 öğretim görevlisi, 15 okutman, 94 araştırma görevlisi ve 2 uzman olmak üzere 343 öğretim elemanı ile eğitim ve öğretim veriyor. Kuruluş aşamasında 35 bin 429 metrekare olan kapalı alan bugün 83 bin 429 metrekareye çıkarken, inşaatı süren fakülte binalarının bitmesinin ardından 101 bin 929 metrekarelik kapalı alana ulaşılacak. 29 Kasım 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararıyla da, üniversite arazisinin etrafındaki 84 dönümün kamulaştırılması kararlaştırıldı. Bu arazinin kamulaştırılmasıyla Tıp Fakültesi Hastanesi'nin de önü açılmış oldu" dedi.

2012 BÜTÇESİ 53 MİLYON 830 BİN LİRA

Rektör Yarılgaç, son olarak Ordu Üniversitesi'nin 2012 yılı bütçesinin de belirlendiğini belirterek, şöyle konuştu: "Ordu Üniversitesi'nin kurulduğu yıl bütçesi 13 milyon liraydı. 2009 yılında 31 milyon, 2010 yılında 37.5 milyon, 2011 yılında 43 milyon lira olan Ordu Üniversitesi'nin 2012 yılı bütçesi 53 milyon 830 bin lira olarak belirlendi ve bu rakam TBMM tarafından kabul edildi. Bu bütçenin 46 milyon lirası eğitim hizmetlerine harcanacak. Ordu Üniversitesi, 53 milyon 830 bin liralık bütçesi ile 62 üniversite arasında en iyi bütçeye sahip 25. üniversite oldu. Bizim hedefimiz Ordu Üniversitesi'ni gerçek bir bilim yuvası yapmak, bünyesinden Türkiye'yi geleceğe taşıyacak bilim insanları yetişmesine ön ayak olmak, ulusal ve uluslar arası alanda söz sahibi olmuş bir eğitim kurumu haline getirmek olacaktır"


« Ana Sayfa | Paylaş
»

Habere Yorum Yap