Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK

Prof. Dr. Abdullah ÖZBEK
İŞİN BİTTİĞİNE BAKMAK

Ahmet YENİN

Ahmet YENİN
İNŞALLAH YOL OLMAZ!

Cevat ERBİL

Cevat ERBİL
MART AYINDAKİ BÜYÜK MİTİNG NEDEN ÇOK ÖNEMLİ

İsmail SEZGİN

İsmail SEZGİN
SÖYLENECEK SÖZ YOKSA... KARARTACAK KAŞ VARDIR...

Zeki ORDU

Zeki ORDU
LİLLE 2 FENERBAHÇE 1 BATILI KAFA SIFIR

Yakup HALICI

Yakup HALICI
TORUNLARINIZ NEREDE YAŞAYACAK? (5)

Yavuz KAÇTAN

Yavuz KAÇTAN
MUTLAK İKTİDAR

Çağrı ARSLAN

Çağrı ARSLAN
KİTAPSIZ MÜSLÜMANLIK

Güvenay Eczanesi Hizmete Açıldı

Eczacı Doktor Turgay Güven, tarafından Güvenay Eczanesi ticaret unvanıyla Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi üzerinde kurulan Ünye’nin 36. eczanesi 15 Şubat 2010 Pazartesi günü saat 12.30’da düzenlenen ve kalabalık bir davetli gurubunun katıldığı törenle Ünye Beşlioğlu Eczanesi sahibi Eczacı Şaban Beşlioğlu tarafından hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşan Beşlioğlu; “Ünye’de uzun yıllardan beri doktor olarak görev yapan arkadaşımız Turgay Güven aslında hem Tıp hem de Eczacılık Fakültesi diplomaları sahibidir. İki Üniversite bitirmiş bir meslektaşımızdır. Ünyeli eczacılar olarak gerek Ünye Ana Çocuk Sağlığı Aile Planlaması’nda ve gerekse Sevgi Polikliniği’nde görev yaptığı yıllarda başlayıp bugünlere kadar süren ve halen devam eden dostluğumuzun devam edeceğine inanıyoruz. Güvenay Eczanesi’nin eczacılık camiasına ve Ünye halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Eczacı Doktor Turgay Güven kendilerini bu mutlu günlerinde törenlerine bizzat katılarak yalnız bırakmayan konuklarıyla tek tek ilgilenen meşru mazeretleri nedeniyle açılışımıza katılamadıkları için çelenk göndererek,telgraf çekerek ve telefon açarak mutluluğumuza ortak olan arkadaşlarımıza ve sevenlerimize  ayrı ayrı teşekkür etti.

Ecz. Dr. Turgay Güven; “1977 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldum. Yedek Subaylığımı yaptıktan sonra 1979 yılında yeniden Üniversiteye Giriş Sınavlarına katılarak o zamanlar İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesinde eğitim veren Edirne Tıp Fakültesini kazandım. Mezuniyet sonrası 1985 yılı Kasım ayında Ünye ye bağlı Tekkiraz beldesi merkez Sağlık Ocağında göreve başladım.

Dört yıllık mecburi hizmetten sonra 20 Mayıs 1989 tarihinde Ünye Ana Çocuk Sağlığı Aile Planlaması’a atandım. Kurum Baştabipliği, çeşitli işyeri ve serbest muayenehane hekimlikleri yanında Ünye Devlet Hastanesi Acil servisinde görevli dört değerli doktor arkadaşlarımızla birlikte 1998 yılında Ünye’nin ilk özel sağlık kuruluşu olan Ünye Özel Sevgi Polikliniği’ni açtık.

2004 yılında Devlet memurları Tedavi Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle devlet memurlarına özel polikliniklerde muayene ve tedavi imkânlarının sağlanması neticesinde Polikliniğin tek emekli doktoru olarak altı yıl Ünye’li memurlar ile Emekli Sandığı emeklisi dostlarımıza sağlık hizmeti verdim.

Tüm ülke genelinde kademe kademe gerçekleşen 1.Basamak hekimlerini “Aile Hekimliği”ne çevirmeyi hedefleyen “ Herkese Sağlık” programının Ordu ilimizi de içerisine alan son bölümünün 2010 yılında tamamlanacak olması dolayısıyla tüm sosyal güvenlik kurumlarını çatısı altında toparlayan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 15 Ocak 2010 tarih itibarıyla Polikliniğimizle sözleşmesini iptal etmesi sonucunda 25 yıla yakın kesintisiz yaptığım doktorluk görevime son noktayı koyarak aynı tarihte Sağlık Müdürlüğü’ne Ünye Özel Sevgi Polikliniği kapanış ve Ünye Güvenay Eczanesi açılış çalışmalarını başlattım. Bundan sonraki yaşamıma  Ünye merkez Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesinde  sevenlerimizin ve dostlarımızın yoğun katılımı sonucu  halkımızın hizmetine açtığımız yeni işyerimizde Eczacı olarak devam edeceğim” dedi.
 


« Ana Sayfa | Paylaş
»

Bu haber için 1 yorum yapılmıştır.

  1. Hamdi Coşkun
    1 Mart 2011 Salı 20:26

    BİR YIL GECİKMELİ DE OLSA HAYIRLI OLSUN DİYORUM....

Habere Yorum Yap